Gouwe Ouwe Rit 2026

150 150 Manolito Peijnenburg

Eindelijk was het weer zover! De eerste rit van het seizoen is een feit en dat was duidelijk te merken. Met start en finish in Aarle-Rixtel stonden de Bromvliegers weer te popelen om de weg op te gaan. Na de winterstop had iedereen er weer flink zin in, en dat enthousiasme was vanaf het eerste moment voelbaar.

Het weer zat perfect mee: een mooie zonnige dag en ideale omstandigheden om weer lekker kilometers te maken. Al vroeg verzamelden de deelnemers zich bij MFC De Dreef, waar onder het genot van een bak koffie de eerste verhalen alweer over tafel gingen. Met maar liefst 213 deelnemers was de opkomst top en stond het terrein al snel vol met prachtige oldtimers.

Om 11.00 uur klonk het startsein en vertrok de stoet vanuit Aarle-Rixtel via de Kanaaldijk richting Helmond. Dwars door Helmond reden we langs het kanaal, waarna we de stad achter ons lieten en koers zetten richting Lierop. Hier begonnen meteen de mooie landelijke wegen waar het echt genieten werd.

Via Lierop ging het verder richting Someren. De route slingerde vervolgens door het buitengebied over dijken en smalle wegen richting Maarheeze. Dit stuk bood een mooie mix van open landschap en rustige wegen waar de groep lekker kon doorrijden.

Daarna reden we door richting Budel en Soerendonk, waar het landschap nog rustiger en landelijker werd. Hier zat je echt even weg van alles, precies zoals een goede toerrit hoort te zijn.

De pauze bij Zaal Wielerbaan kwam precies op het juiste moment. De rijders werden daar goed verzorgd met een kop soep en voor de liefhebbers een broodje frikandel of kroket. Even uitrusten, bijpraten en daarna weer klaar voor het tweede deel.

Na de pauze ging de route verder via Leende richting Sterksel, waarna we een prachtig stuk door de natuur reden langs de Strabrechtse Heide.

Via Mierlo reden we daarna weer langzaam terug richting de bewoonde wereld. Uiteindelijk kwamen we via Helmond en langs Croy weer terug in Aarle-Rixtel, waar de rit netjes werd afgesloten bij MFC De Dreef.

Onderweg hadden helaas een aantal deelnemers pech, maar gelukkig reed de bezemwagen mee en konden zij snel worden opgepikt. Zo bleef niemand achter en kwam iedereen uiteindelijk weer goed terug.

Met het mooie weer, de grote opkomst en het enthousiasme van de eerste rit van het seizoen kunnen we maar één ding zeggen: dit was een topstart van het seizoen!

Bekijk hier de fotos.

Author

Manolito Peijnenburg

Naast het sleutelen aan mijn brommer, sleutel ik ook aan deze website.

All stories by: Manolito Peijnenburg